طی سال‌های گذشته، درخواست‌های فراوانی از سوی دانشجویان و دیگر فعالان فناوری اطلاعات کشور برای برگزاری دوره‌های آموزشی از طرف بیان وجود داشته است. بنابراین، در سال جاری تصمیم گرفتیم که پس از استقبال بی‌نظیری که از مسابقات علمی برنامه‌نویسی بین المللی بیان در چند سال اخیر صورت گرفت و همچنین با استفاده از تجربه دوره‌های آموزشی گذشته بیان (از جمله سیستم عامل BSD، پایتون پیشرفته، امنیت شبکه و...)، در هفته‌های پیش رو، چند دوره آموزشی کاربردی را برای علاقه‌مندان این حوزه، تحت عنوان «مدرسه فناوری بیان» برگزار کنیم.

این کارگاه‌ها که توسط چند تن از اعضای کلیدی و با تجربه بیان ارائه می‌شوند، موضوعات مختلفی اعم از فنون برنامه‌نویسی حرفه‌ای، مباحث پیشرفته در زمینه شبکه و زیرساخت، علم داده، کلان داده و... را شامل می‌شوند. گفتنی است که این فناوری‌ها، سال‌ها توسط متخصصین بیان مورد پژوهش و آزمایش قرار گرفته و بسیاری از آنها در محصولات و خدمات بیان به کار گرفته شده‌اند.

برای شروع، چند مجموعه کارگاه را از میان گزینه‌های فراوان موجود انتخاب کرده‌ایم که ان شاء الله با استقبال شما از این دوره‌ها، بتوانیم برنامه‌های آینده خود را برای ادامه و گسترش آنها محقق کنیم.

البته شرکت بیان طرح‌های بزرگ‌تری (فراتر از این دوره‌ها) برای پر کردن خلأها و حلقه‌های مفقوده زنجیره پرورش نیروی انسانی متخصص در این حوزه نیز داشته است که با مهیا شدن شرایط مناسب، آنها را نیز به یاری خداوند معرفی خواهیم کرد.

 


برنامه نویسی تابعی در اسکالا ـ بخش اول
Functional Programming in Scala – part 1


مهندسی داده با پایتون ـ بخش اول
Applied Data Science with Python – part 1


نکات کلی دوره‌ها:

  • ظرفیت هر کارگاه ۱۵ نفر است (البته در صورت استقبال بیشتر، احتمال تکرار دوره در آینده وجود دارد).
  • عمده مباحث هفته‌های ابتدایی، پیش‌نیاز کارگاه‌های بعدی (و بلکه برخی دوره‌های آینده) هستند؛ البته قابل ذکر است که برای شرکت کنندگان در یکی از کارگاه‌های هر دوره، کد تخفیف ۳۰ درصدی برای کارگاه‌های بعدی ارائه می‌شود.
  • به شرکت‌کنندگان کارگاه‌ها، گواهینامه رسمی بیان (دو زبانه، با هولوگرام شرکت بیان و امضای مدیر عامل) اهدا می‌شود؛ گواهی‌نامه‌ها، پس از پایان یک دوره از کارگاه‌ها صادر و برای افراد ارسال می‌شود و البته در آن، عنوان کارگاه‌هایی ذکر خواهد شد که آن شخص در آنها حضور یافته است.
  • پس از هر کارگاه، دسترسی به ویدئوی مباحث ارائه شده برای شرکت کنندگان فراهم خواهد شد.
  • می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام به تارنمای مدرسه فناوری بیان مراجعه نمایید.
  • لطفاً هر پرسش، پیشنهاد و یا انتقادی را با ما مطرح فرمایید: academy@bayan.co.ir