ایسنا: مرحله اول مسابقه برنامه نویسی «بیان» برگزار شد

مرحله اول مسابقه برنامه نویسی بیان از روز پنج شنبه چهارم آبان به مدت دو روز و به صورت اینترنتی آغاز شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، مسابقه برنامه نویسی بیان به ابتکار یک گروه دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و با همکاری یک سایت خارجی به صورت بین المللی برگزار می شود و علاقمندان برای شرکت در این مسابقات از روز پنج شنبه به مدت دو روز فرصت دارند در این رویداد علمی شرکت کنند.

این مسابقه علمی در مرحله اول به صورت اینترنتی برگزار می شود و مهارت، سرعت، دقت و خلاقیت برنامه نویسان را ارزیابی می کند. در مرحله نهایی این مسابقه که به صورت حضوری برگزار خواهد شد، 30 برنامه نویس برتر ایرانی با 20 برنامه نویس برتر خارجی طی سه ساعت به رقابت خواهند پرداخت.

مسابقه برنامه نویسی بیان در دو بخش دانش آموزی و آزاد برگزار می شود. انتخاب زبان برنامه نویسی در این مسابقه انفرادی آزاد است و سوال های آن توسط برگزیدگان مسابقات جهانی برنامه نویسی و مدال آوران المپیاد جهانی کامپیوتر و ریاضی طراحی شده است.

امتیاز هر سوال تابعی از سرعت حل مساله و تعداد افرادی است که آن را حل کرده اند. مرحله اول مسابقه به عنوان مرحله انتخابی چهارم آبان ۱۳۹۱ به صورت آنلاین و به مدت ۴۸ ساعت برگزار شد.

مرحله دوم مسابقه به صورت حذفی یازدهم آبان ۱۳۹۱ به صورت آنلاین و به مدت سه ساعت برگزار می شود. مرحله سوم یا فینال مسابقه به صورت حضوری و در بهمن ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار می شود.

در مرحله دوم و سوم شرکت کنندگانی از کشورهای دیگر نیز حضور پیدا خواهند کرد.

در مسابقه سال گذشته بیان بیش از دو هزار نفر از برنامه نویسان کشور به صورت آن لاین در مرحله اول با هم به رقابت پرداخته بودند که حدود 800 نفر به مرحله دوم راه یافتند.