گویا آی تی: شمارش معکوس برای جدال برنامه نویسان ایرانی و خارجی

جزییات مربوط به فینال مسابقه بین المللی برنامه نویسی بیان اعلام شد. مرحله نهایی این رقابت علمی که به صورت حضوری و به میزبانی ایران در تهران برگزار خواهد شد، ساعت ۱۰ صبح شنبه بیست و هفتم بهمن ماه آغاز خواهد شد و شرکت کنندگان سه ساعت برای پاسخ گویی به سوالات فرصت خواهند داشت.

مهارت، خلاقیت، سرعت و دقت مهمترین مواردی است که در این مسابقه انفرادی سنجیده می شود.

راه یافتگان خارجی به فینال مسابقات که به استناد رده بندی جهانی کدفرسز جزو بهترین برنامه نویسان حال حاضر در سطح جهانی هستند، جمعه وارد ایران خواهند شد  و پس از یک روز استراحت به رقابت با برنامه نویسان ایرانی راه یافته به مرحله نهایی خواهند پرداخت.

گفتنی است که در مراحل مقدماتی مسابقه برنامه نویسی بیان که در آبان ماه به صورت آن لاین برگزار شده بود ۳۱۸۲ برنامه نویس از ۵۴ کشور جهان و  ۱۷۲۸ برنامه نویس از ایران شرکت داشتند. همچنین دانشگاه صنعتی شریف بیشترین سهم را از برگزیدگان ایرانی مرحله مقدماتی به خود اختصاص داده بود. در سوابق بسیاری از راه یافتگان داخلی و خارجی به فینال مسابقه، افتخارات متعددی در مسابقات و المپیادهای جهانی کامپیوتر سال های اخیر به چشم می خورد.

در پایان این رویداد علمی، آیین تقدیر از برگزیدگان با حضور جمعی از اساتید، دانشگاهیان وفعالان حوزه فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مسابقه به نشانی contest.bayan.ir مراجعه کنید.