افکار نیوز: غول های برنامه نویسی دنیا در تهران

رقابت بین‌المللی میان برترین‌های دنیا در حوزه برنامه‌نویسی، شنبه با حضور ده برنامه‌نویس صاحب نام خارجی و ۵۰ برنامه‌نویس نخبه ایرانی در تهران برگزار می‌شود.

افکار- مرحله فینال نخستین مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی در ایران، شنبه ۲۸ بهمن ماه میان ۶۰ برنامه نویس راه یافته به مرحله فینال شامل ده برنامه‌نویس صاحب رتبه خارجی و ۵۰ برنامه‌نویس صاحب مدال ایرانی، برگزار و در نهایت، سه برگزیده آن معرفی خواهد شد.

براساس این گزارش، "مسابقه برنامه‌نویسی بیان" از جمله مسابقات معتبر جهانی در زمینه برنامه‌نویسی است که امسال اولین دوره بین‌المللی آن با حضور شرکت‌کنندگانی از روسیه، چین، بلاروس، ژاپن، لهستان، کره جنوبی و سوئیس و ایران برگزار می‌شود.

برگزاری این مسابقات در الگوی جهانی، قدرت علمی ایرانیان را به رخ می‌کشد؛ ضمن اینکه زمینه‌ای را فراهم خواهد آورد تا برنامه‌نویسان ایرانی با رقبای خود در سطح جهانی، به رقابت پرداخته و توانایی علمی خود را در زمینه برنامه‌نویسی محک زنند.

گفتنی است همزمان با اجرای این دوره از مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی در ایران، مسابقه مشابهی از سوی سایت فیس‌بوک در حال برگزاری است؛ این در شرایطی است که علیرغم تحریم‌های بین‌المللی بر علیه ایران، ده شرکت‌کننده برتر دنیا در زمینه برنامه‌نویسی، عازم ایران شده‌اند و در این رقابت شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، "مسابقه برنامه‌نویسی بیان" در سه مرحله انتخابی، حذفی و فینال برگزار شده که در آن، از میان ۴۹۱۰ شرکت‌کننده ایرانی و خارجی، ۶۰ نفر شامل ده خارجی و ۵۰ ایرانی به مرحله فینال راه‌ پیدا کرده‌اند که شنبه ۲۸ بهمن ماه، برای کسب سه رتبه برتر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.