وبلاگینا: فینال مسابقات برنامه‌نویسی بیان در تهران برگزار می‌شود

مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی بیان که به صورت حضوری و به میزبانی ایران در تهران برگزار خواهد شد، ساعت ۱۰ صبح شنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز خواهد شد و شرکت کنندگان سه ساعت برای پاسخگویی به سئوالات فرصت خواهند داشت. مهارت، خلاقیت، سرعت و دقت مهمترین مواردی است که در این مسابقه انفرادی سنجیده می‌شود.

راه یافتگان خارجی به فینال مسابقات که به استناد رده بندی جهانی کدفرسز جزو بهترین برنامه‌نویسان حال حاضر در سطح جهانی هستند، جمعه وارد ایران خواهند شد و پس از یک روز استراحت به رقابت با برنامه‌نویسان ایرانی راه یافته به مرحله نهایی خواهند پرداخت.

در مراحل مقدماتی مسابقه برنامه‌نویسی بیان که در آبان ماه به صورت آنلاین برگزار شده بود، ۳۱۸۲ برنامه نویس از ۵۴ کشور جهان و ۱۷۲۸ برنامه‌نویس از ایران شرکت داشتند. همچنین دانشگاه صنعتی شریف بیشترین سهم را از برگزیدگان ایرانی مرحله مقدماتی به خود اختصاص داده بود.

لازم به ذکر است، در سوابق بسیاری از راه یافتگان داخلی و خارجی به فینال مسابقه، افتخارات متعددی در مسابقات و المپیادهای جهانی کامپیوتر سالهای اخیر به چشم می‌خورد. لازم به ذکر است در پایان این رویداد علمی، آیین تقدیر از برگزیدگان با حضور جمعی از استادان، دانشگاهیان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.