سینا: مرحله اول مسابقات بین المللی برنامه نویسی بیان فردا آغاز می شود

سومین دوره مسابقات برنامه نویسی بیان به صورت بین المللی از فردا (پنج شنبه) آغاز می شود.

سیناپرس: قدیری، مسوول برگزاری مسابقه بین المللی برنامه نویسی بیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیناپرس با اعلام این مطلب گفت: مرحله اول این دوره از مسابقات به صورت برخط برگزار می شود و برنامه نویسان 72 ساعت برای حل 3 سوال علمی این مرحله فرصت خواهند داشت. تمام شرکت کنندگانی که موفق به حل حداقل یک سوال بشوند به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا خواهند کرد. مرحله اول مسابقه برنامه نویسی بیان تا 9 صبح یک شنبه 20 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این دوره مسابقات بیان با استقبال چشمگیر برنامه نویسان سایر کشور ها روبرو شده است و تا این لحظه بیش از 8 هزار برنامه نویسان از 93 کشور ثبت نام کرده اند، افزود: در این مسابقات مهارت، سرعت، دقت و خلاقیت برنامه نویسان به صورت هوشمند و توسط نرم افزار مسابقه مورد ارزیابی قرار می گیرد. در مرحله بعدی مسابقات بیان، شرکت کنندگان تنها 3 ساعت برای حل 6 سوال فرصت خواهند داشت.

قدیری ادامه داد: قبل از شروع رسمی مسابقات که فردا(پنج شنبه) خواهد بود، 2 دوره مسابقه غیر رسمی و تمرینی نیز در سایت مسابقات برگزار شد که در اولین مسابقه تمرینی، کازوهیرو هوساکا از کشور ژاپن به مقام نخست دست یافت و در دومین تمرین نیز به ترتیب برنامه نویسانی از کشورهای چین، ژاپن، روسیه، ویتنام و آمریکا بیشترین امتیاز را کسب کردند.

به گفته وی مسابقه برنامه نویسی بیان به صورت انفرادی و بدون محدودیت سنی برگزار می شود و انتخاب زبان برنامه نویسی در آن آزاد است. امتیاز هر سوال نیز تابعی از سرعت حل مساله و تعداد افرادی است که آن را حل کرده اند.

قدیری ادامه داد: نمونه سوالات و آموزش نحوه شرکت در مسابقه به دو زبان فارسی و انگلیسی در سایت مسابقات به نشانی contest.bayan.ir قرار گرفته است.